Bogusław Morka – obdarzony niezwykle pięknym głosem o wyjątkowo ciepłej, aksamitnej barwie i szlachetnym, pełnym blasku brzmieniu – uważany jest przez znawców tej sztuki za najlepszego tenora śpiewającego w tradycji włoskiego bel canta.

Ryszard Morka – Absolwent Warszawskiej Akademii Muzycznej ,którą ukończył w klasie E. Kossowskiego. Jeszcze podczas studiów debiutował w przedstawieniu szkolnym partią Ariodatesa w operze „Xerxses”Haendla na scenie kameralnej Teatru Wielkiego,a rok później w 1978 został solistą warszawskiej sceny operowej. Wśród partii basowych ,które wykonywał na scenie TW znalazły się mn. Uczestniczył w wielu tourne warszawskiego zespołu mn. do Japonii. Hong kongu, Cypru, Grecji, Belgi, Francji, Hiszpanii, Niemiec, Anglii, Rosji ,Litwy. Zdobywca nagrody dla młodych śpiewaków za najlepiej wykonaną arię z oper Stanisława Moniuszki w Kudowie. Artysta do dnia dzisiejszego występuje na koncertach w kraju i za granicą.

Już jutro, 9 sierpnia o godzinie 18.00 w Parku Słowackiego w Bielsku Białej wystąpią dla państwa: Bogusław Morka, Ryszard Morka, Iwona Kaczmarek, Agnieszka Kozłowska i zespół Allegro Andrzeja Płonczyńskiego.

Źródło: Bielskie Centrum Kultury

Reklama