„Wspomaganie rozwoju dziecka niepełnosprawnego w wieku przedszkolnym” – to temat konferencji szkoleniowej, którą zorganizowała Powiatowa Poradnia Psychologiczno – Pedagogiczna 29 maja w Miejskim Domu Kultury w Czechowicach-Dziedzicach.

Patronat nad konferencją przyjął starosta bielski Andrzej Płonka, burmistrz Czechowic-Dziedzic Marian Błachut i wójt gminy Bestwina Artur Beniowski.

Konferencję otworzyła dyrektor Poradni Hanna Grzywa, a wszystkich uczestników serdecznie przywitała członek Zarządu Powiatu Bielskiego Katarzyna Adamiec. Gratulacje organizatorom przekazali także Elżbieta Adamek dyrektor Delegatury Kuratorium Oświaty w Bielsku-Białej i przedstawiciele samorządów Czechowic-Dziedzic i gminy Bestwina.

Miłym akcentem był występ dzieci z oddziału integracyjnego Przedszkola Publicznego nr 11 w Czechowicach – Dziedzicach.

Na początku konferencji Natalia Zapłatyńska lekarz pediatra ze Szpitala Pediatrycznego w Bielsku-Białej przedstawiła referat o wpływie stanu zdrowia dziecka na jego funkcjonowanie w przedszkolu.

Interesująco, z wielkim zaangażowaniem oraz przejmująco, w oparciu o swoje bogate zawodowe doświadczenie o symptomach zaburzeń ze spektrum autyzmu i strategii postępowania mówiła Magdalena Bielenin – pedagog, logopeda z Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej nr 3 w Bielsku-Białej.

Kolejna prezentacja dotyczyła zaburzeń emocjonalnych u dzieci przedszkolnych, wygłosiła je Joanna Bala – psycholog z Zespołu Poradni Psychologiczno – Pedagogicznych w Cieszynie.

Swoją wiedzą o zaburzeniach procesów integracji sensorycznej u dzieci w wieku przedszkolnym podzieliła się Katarzyna Skupień psycholog, specjalista terapii SI z Powiatowej Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Czechowicach-Dziedzicach.

Konferencja adresowana do nauczycieli przedszkoli, kształcenia wczesnoszkolnego, pedagogów, psychologów, terapeutów i logopedów szkolnych była doskonałą okazją do wymiany poglądów i doświadczeń, a także formą wzbogacenia warsztatu pedagogicznego.

Tekst i zdjęcia: A. Macher
Źródło: Powiat Bielski

Reklama