Piękne samochody i ukryte w nich historie, czyli coś dla prawdziwych fanów czterech kółek! Stara Kablownia zaprasza na zlot pojazdów zabytkowych Towarzystwa Motoryzacyjnego „ZABYTEK” ze Strumienia.

Już w sobotę, 19 września, do Czechowic-Dziedzic zawitają niezwykłe pojazdy. Do miasta wjadą już o godzinie 14:15, natomiast pod Starą Kablownią zatrzymają się o godzinie 15:00. Będzie to idealna okazja aby z bliska przyjrzeć tym kultowym wehikułom, a także spróbować swoich sił w nieco nowszych propozycjach uzbrojonych w konie mechaniczne.

Podczas spotkania przygotowano wiele atrakcji. Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego przy pomocy odpowiedniego symulatora zaprezentuje sposoby radzenia sobie podczas dachowania. Dla poszukiwaczy mniej ekstremalnych doznań przygotowanych będzie również symulator jazdy klasycznej.

Nie zabraknie konkursów z nagrodami i zawodów dla śmiałków. W programie przewidziane zostały turnieje na trolejach, dzięki którym żaden poślizg nie będzie już wyzwaniem, a także turniej jazdy w alkogoglach. Będzie to nie tylko okazja do świetniej zabawy, ale przede wszystkim możliwość przekonania się na własnej skórze czym grozi jazda pod wpływem alkoholu. Na tym nie koniec atrakcji. Koordynację wśród kierowców usprawnią zawody z „talerzem stewarta”.

Wyśmienita zabawa, wspaniałe pojazdy, a przy tym niezliczona ilość praktycznych informacji to nie lada gratka dla fanów motoryzacji oraz tych, którzy ciekawi są nowych doznań. Na podwieczorek degustacje i liczne niespodzianki – to wszystko i jeszcze więcej czeka na gości w Starej Kablowni w sobotę, 19 września, w godz. 15:00 – 18:00.

Reklama