koleje śląskie - klasyka i nowoczesność0.50, 0.55 i dalej aż do 2.30 – to godziny odjazdów niektórych z 10 pociągów specjalnych, które rozwiozą uczestników zabaw sylwestrowych do śląskich i zagłębiowskich miast. W dużej części rozkład jazdy został dostosowany do największej imprezy na wolnym powietrzu w regionie – Sylwestrowej Mocy Przebojów w Katowicach. Jak szacują organizatorzy zabawy, na placu przed katowickim Spodkiem w sylwestrową noc może pojawić się ponad 60 tys. osób. W dużej części będą to mieszkańcy innych miast.

Godziny odjazdów pociągów zostały zaplanowane zarówno z myślą o tych, którzy chcą wrócić do domu zaraz po noworocznych fajerwerkach i tam kontynuować zabawę, jak i o miłośnikach nieco dłuższej zabawy pod chmurką.

Pociągi dla tych, którzy chcą wrócić wcześniej, odjadą z Katowic w następujących godzinach:

• 0.50 do Zagłębia

• 0.55 do m.in. Rudy Śląskiej, Zabrza i Gliwic

• 1.00 do południowych dzielnic Katowic i do Tychów

Pociągi dla tych, którzy chcą pobawić się dłużej, odjadą z Katowic w następujących godzinach:

• 2.20 do m.in. Rudy Śląskiej, Zabrza i Gliwic

• 2.25 do Zagłębia

• 2.30 do południowych dzielnic Katowic i do Tychów

Dodatkowo pociągi będą kursować w kierunku przeciwnym, tj. z Tychów, Gliwic i Zagłębia do Katowic, umożliwiając dogodne przesiadki. Pociągi z Gliwic i Zagłębia do Katowic będą kursować jako przyspieszone. Koszty przejazdu pociągiem specjalnym nie będą się różnić od taryfy obowiązującej na co dzień. Dodatkowym atutem będzie to, że nie będzie obowiązywać dopłata 5 złotych za kupno biletu w pociągu.

Specjalnie w tym dniu w hali głównej dworca w Katowicach od 18.00 do 6.00 będą działać dwie kasy Kolei Śląskich. Dodatkowo bilety będzie można kupić u kasjerów mobilnych na dworcu w Katowicach – będzie ich można łatwo rozpoznać po charakterystycznych pomarańczowych kamizelkach. Bilety można kupować również w biletomatach.

Więcej informacji: Sylwestrowy rozkład jazdy

Źródło: Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego

Reklama