11 listopada zakończyła się najbardziej prestiżowa impreza lekkoatletyczna w Czechowicach – Dziedzicach: Bieg Niepodległości. XXVI edycja była bardzo udana dla Tomasza Janusza i pozostałych biegaczy z gminy Bestwina, których w sumie wystartowało siedemnaścioro.

Pan Tomasz z czasem 34:24 w biegu głównym na 10 km przekroczył linię mety jako drugi i tym samym zdobył srebrny medal w kategorii „Open”. Również drugie miejsce, ale wśród kobiet, wywalczyła Agnieszka Chwałek z Bestwiny, uzyskując rezultat 43:38. Na uwagę zasługuje również 8 miejsce Tomasza Jędrzejki z Janowic w kat. M30, 4 miejsce Barbary Janusz w kat. K40 i 10 m. Jakuba Pawełko w kat. M16.

Warto dodać, że w dniu następnym, w Wiśle odbyły się zawody pod nazwą „Górska Przygoda”, obejmujące bieg górski oraz rajd nordic walking. Tomasz Janusz w kat. Open był trzeci (drugi w kat. wiekowej), natomiast Agnieszka Chwałek czwarta w swojej kategorii i dziewiąta wśród kobiet.

Poproszony o krótkie podsumowanie obu imprez, Tomasz Janusz powiedział redaktorowi „Magazynu Gminnego”: W Czechowicach jechałem po wygraną, niestety tego dnia okazał się lepszy Rafał Formicki. Drugie miejsce jest dobrym wynikiem, więc się cieszę, ale odczuwam niedosyt. W niedzielę natomiast postanowiłem swoich sił spróbować w górach, gdyż jest to zawsze dobry trening dla zawodników startujących w biegach ulicznych. Niestety na trasie biegu trochę pobłądziłem, co uniemożliwiło mi walkę o zwycięstwo i ostatecznie zameldowałem się na trzecim miejscu z niewielką stratą do 1 i 2 miejsca. Był to jednak udany weekend i dobre zakończenie sezonu jesiennego.

Foto: T. Janusz/Athletics Lifestyle

Więcej zdjęć z Biegu Niepodległości na profilu imprezy na fb:
https://www.facebook.com/BiegNiepodleglosciCzechowiceDziedzice/

Źródło: bestwina.pl

Reklama