Niepokojące wieści docierają do nas z Janowic i innych sołectw – przybiera na sile plaga domorosłych „snajperów”, którzy z wiatrówek i innej popularnej broni na śrut czy metalowe kulki strzelają do naszych czworonożnych ulubieńców, głównie kotów. Nie możemy być obojętni wobec tego okrucieństwa i wzywamy do dokumentowania zjawiska oraz zgłaszania go policjantom dzielnicowym, bezpośrednio do komisariatu w Czechowicach – Dziedzicach (tel. 32 214 88 10) czy też do Urzędu Gminy w Bestwinie.

Oto apel mieszkańców Janowic:

Uwaga mieszkańcy okolicy skrzyżowania ul. Prusa z ul. Janowicką w Bestwinie/Janowicach! W tym rejonie mieszka „snajper”, którego rozrywką jest strzelanie do zwierząt. Najbardziej upodobał sobie koty.
30 października br. przy ul. Janowickiej postrzelono z wiatrówki kota. Ten w męczarniach, po dobie, doszedł do domu i pomimo udzielonej pomocy lekarskiej został kaleką. Nie był to pierwszy tego typu przypadek. Kilka miesięcy wcześniej postrzelono innego kota. Kula zniszczyła płuca, strzaskała kręgosłup. Jedyne, co można było zrobić, to kota uśpić. Po wielogodzinnym cierpieniu.
To jednak mało. Nasz „wyborowy strzelec” celuje także w okna sąsiednich mieszkań, co zostało udokumentowane przez Policję. Możemy się tylko domyślać, ile było zabitych lub okaleczonych przez niego zwierząt. Jakim trzeba być człowiekiem, by bawić się cierpieniem niewinnych stworzeń? Mieć satysfakcję z trafienia w ruchomy cel…
Strzelcu. Sąsiedzie! Nie musisz lubić zwierząt, ale nie rób im krzywdy. Chcesz postrzelać – idź na strzelnicę. Mamy na ciebie oko.

Sąsiedzi

Z Ustawy o ochronie zwierząt:

Art. 35 [Odpowiedzialność karna]

1. Kto zabija, uśmierca zwierzę albo dokonuje uboju zwierzęcia z naruszeniem przepisów art. 6 ust. 1, art. 33 lub art. 34 ust. 1-4 podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.
1a. Tej samej karze podlega ten, kto znęca się nad zwierzęciem.
2. Jeżeli sprawca czynu określonego w ust. 1 lub 1a działa ze szczególnym okrucieństwem  podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.

Źródło: bestwina.pl
Foto: Pixabay, Licencja: Darmowy do użytku komercyjnego. Nie wymaga przypisania

Reklama