W słoneczne, listopadowe popołudnie zawitał do biblioteki w Janowicach teatrzyk „Duet” z Krakowa. To teatr dwóch aktorów, stworzony by cieszyć, bawić i uczyć najmłodszą widownię.

Zabawne przygody bohaterów przekazują wartości edukacyjne i wychowawcze. Spektakle są interaktywne, tzn. angażujące młodego widza do wspólnego śpiewania piosenek i wykonywania prostych zadań scenicznych. Aktorzy posiadają wieloletnie doświadczenie w pracy z dziećmi, nawiązują z nimi bardzo dobry kontakt w trakcie przedstawienia.

W Janowickiej bibliotece wystawili bajkę autorską, rozwijającą świadomość ekologiczną pt.: „Niedźwiedź strażnik lasu”. Jest to opowieść o sympatycznym niedźwiadku, który stojąc na straży lasu uczy podstawowych zachowań w tym miejscu. Dzieci dowiedziały się od zwierząt  co wolno, a czego nie wolno robić w czasie spaceru leśnymi ścieżkami.

Przedstawienie odbyło się w przeddzień obchodzonego 25 listopada Dnia Pluszowego Misia, dlatego wszystkie dzieci uczestniczące przyniosły ze sobą swoja ulubioną przytulankę. Spektakl wszystkim bardzo się podobał, dzieci bardzo żywo reagowały i chętnie odpowiadały na pytania oraz z wielkim zaangażowaniem współtworzyły tą opowieść.

Źródło: Biblioteka Publiczna w Janowicach

Reklama