W siedzibie bielskiego Starostwa Powiatowego podsumowano Powiatowy Konkurs Plastyczny „Lepiej zapobiegać niż leczyć”, adresowany do uczniów klas I – IV szkół podstawowych.

Do Starostwa wpłynęło 70 prac z 24 szkół. Każda ze szkół mogła nadesłać 3 najlepsze prace wykonane przez uczniów indywidualnie. Komisja konkursowa pod kierownictwem Lucyny Majewskiej naczelnika Wydziału Zdrowia oceniała prace pod kątem wartości promocyjnej, pomysłowości, kreatywności, oryginalności, a także możliwości jej wykorzystania jako plakatu promocyjnego.

To nie jest łatwy konkurs, prace dotyczyły 5 obszarów profilaktyki, promocji i edukacji zdrowotnej: udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, zdrowego odżywiania, chorób cywilizacyjnych, uzależnień i promowania aktywności fizycznej. Wszystkie prace były wyjątkowe, dopracowane, każda na swój oryginalny sposób podejmowała trudne tematy i udzielała odpowiedzi jak chronić się przed uzależnieniami i chorobami cywilizacyjnymi, jak zdrowo i aktywnie żyć, dbając przy tym o środowisko. – mówi Lucyna Majewska naczelnik Wydziału Zdrowia.

28 listopada w siedzibie Starostwa uczestników konkursu i ich opiekunów przywitała naczelnik Wydziału Zdrowia i członek Zarządu Powiatu Katarzyna Adamiec, która również wręczała nagrody laureatom konkursu. Zostali nimi: Andrzej Zarębski uczeń Szkoły Podstawowej w Kalnej – zdobywca I miejsca, Jakub Jędrzejas ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Szczyrku – II miejsce i Zofia Stryczek z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Starej Wsi.

Wyróżnienia z rąk przewodniczącej Komisji Zdrowia i Polityki Społecznej Rady Powiatu Heleny Byrdy – Przybyły otrzymali: Amelia Gaczor z Zespołu Szkolno– Przedszkolnego w Międzyrzeczu Górnym, Agnieszka Głąb z Szkoły Podstawowej w Dankowicach, Daria Indeka z Zespołu Szkolno–Przedszkolnego w Kaniowie, Franciszek Kamiński z Zespołu Szkolno–Przedszkolnego w Mazańcowicach, Małgorzata Zamarska z ZSz-P w Wieszczętach, Lena Ogrodzka z ZSz-P w Grodźcu, Jakub Środa z SP nr 2 w Bystrej, Martyna Dawid z ZSz-P w Rudzicy, Magdalena Gańczarczyk z ZSz-P w Jasienicy, Natalia Majdak z SP nr 2 w Porąbce, Milena Jurczak z SP nr 1 w Porąbce, Sebastian Markiel z Zespołu Szkół w Wilamowicach, Wiktoria Czyrpak z ZSz-P w Bestwinie, Paweł Kudzia z Zsz-P w JanowicachNadia Ohirko z ZSz-P w Hecznarowicach, Judyta Wadas z SP w Pisarzowicach, Martyna Kolek z ZSP w Bujakowie, Ewa Kracoń z SP w Kozach, Zuzanna Brandys z SP nr 1 w Czańcu.

Członek Zarządu Powiatu Katarzyna Adamiec i przewodnicząca Komisji Zdrowia i Polityki Społecznej Helena Byrdy – Przybyła zachęcały uczniów i nauczycieli do udziału, w następnych powiatowych rywalizacjach konkursowych.

Źródło: Powiat Bielski
/Tekst i foto: A. Macher/

Reklama