Wraz ze zmianą pogody, na drogach jest coraz bardziej niebezpiecznie – nie tylko dla kierujących pojazdami, ale również dla pieszych. Jest to czas, kiedy prawdopodobieństwo występowania zdarzeń drogowych wzrasta kilkakrotnie. Pogarszające się warunki drogowe: występowanie opadów śniegu, śliska nawierzchnia i niska temperatura, znacznie wydłużają drogę hamowania, co przy dużym natężeniu ruchu na naszych drogach wpływa negatywnie na bezpieczeństwo użytkowników dróg.

W godzinach porannych na bielskiej ulicy Andersa doszło do zdarzeń z udziałem kilku samochodów. Najpierw kierujący pojazdem Fiat jadący w kierunku Mazańcowic w rejonie ulicy Jakubowskiego nie dostosował prędkości do panujących warunków ruchu, utracił panowanie nad kierowanym pojazdem, wjechał na pas rozdzielający jezdnie, gdzie uderzył w latarnie, a następnie zderzył się z prawidłowo jadącym w kierunku centrum miasta pojazdem Opel, ostatecznie lądując w rowie.

Do kolejnego zdarzenia doszło kilka minut później, na pasach ruchu w kierunku centrum miasta. 39-letnia kierująca pojazdem Jeep najechała na tył Fiata, kierowanego przez 33-latkę. Siła uderzenia była tak duża, że pojazd Jeep uderzył w poruszające się lewym pasem ruchu pojazdy Suzuki i VW. W tym zdarzeniu przyczyną była także nadmierna prędkość. Dwie uczestniczki zostały przewiezione do szpitala, gdzie po przeprowadzonych badaniach lekarz nie stwierdził obrażeń.

Uczestnicy obu zdarzeń byli trzeźwi, a sprawcy zostali ukarani mandatami. Utrudnienia w ruchu trwały ponad dwie godziny.

Apelujemy do wszystkich o ostrożność i zwrócenie uwagi na fakt, że występujące w ostatnim czasie skrajne warunki atmosferyczne mogą również wpłynąć na nasze bezpieczeństwo na drodze.

Źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama