W trosce o bezpieczeństwo podróżujących podczas Świąt Wielkanocnych trwały wzmożone działania Policji. Przez cztery świąteczne dni na bielskich drogach doszło do 3 wypadków, w których ranne zostały 3 osoby. Policjanci zatrzymali 5 nietrzeźwych kierujących. O bezpieczeństwo podróżujących dbało blisko 200 policjantów. Pomimo większej liczby patroli na drogach i częstszych kontroli w ciągu czterech dni świątecznego weekendu nie obyło się bez wypadków. W piątkowe popołudnie (29.03.) o godz. 13.30 w Jaworzu na skrzyżowaniu ul. Słonecznej z Turystyczną, 49-letnia kierująca fiatem seicento nie ustąpiła pierwszeństwa kierującej dacią, doprowadzając do zderzenia obu pojazdów. Do szpitala trafiła 61-letnia pasażerka dacii, która doznała urazu kręgosłupa. Tego samego dnia o godz. 20.00 w Czechowicach-Dziedzicach na ul. Sobieskiego, 56-letnia kierująca nissanem, na oznakowanym przejściu potrąciła 67-letnią pieszą, która doznała urazu głowy. W sobotnie popołudnie (30.03.) w Dankowicach na ul. Oświęcimskiej 31-letni kierowca peugeota podczas zjazdu z ronda potrącił prawidłowo przechodzącego przez jezdnię 17-latka. Na skutek potrącenia pieszy trafił do szpitala.

Policjanci zatrzymali 5 nietrzeźwych kierujących. Wczoraj (01.04.) o godz. 21.00 w Starej Wsi na ul. Bestwińskiej policjanci z Kobiernic zatrzymali 41-latka, który wsiadł za kierownicę opla mając we krwi ponad 2 promile alkoholu. Jakby tego było mało sprawca spowodował kolizję drogową z innym pojazdem.
W sobotę (30.03.) funkcjonariusze zatrzymali aż czterech kierowców „na podwójnym gazie”. Rekordzista, 26-latek kierujący motorowerem został zatrzymany przez patrol z drogówki w Czechowicach-Dziedzicach na ul. Wyspiańskiego. Badanie stanu jego trzeźwości dało wynik blisko 2,5 promila alkoholu.

Źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama